MEDNARODNI DAN STRPNOSTI – DAN ZA STRPNOST IN PRIJATELJSTVO

Ob mednarodnem dnevu strpnosti, ki je bil 16. 11. 2023, je naša šola z vrtcem sodelovala v projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo 2023/2024, ki ga je razpisal Izobraževalni center EKSENA. Namen projekta je bil, da ozaveščamo pomen strpnosti in izpostavimo problematiko nestrpnosti ter da skozi aktivnosti spodbujamo prijateljstvo med otroki, medsebojno spoštovanje, razumevanje, sprejemanje in sodelovanje. Mednarodni dan strpnosti nas spodbuja k preseganju okvirjev naših človeških slabosti in obenem usmerja k jasni opredelitvi za dobre odnose v družbi. To je še posebej pomembno na ravni šole, saj je ena najpomembnejših nalog izobraževanja vzgajati za odgovorno varovanje svobode in vzpostavitev strpnega, miroljubnega sožitja ter medsebojnega spoštovanja. Strpnost pa izkazujemo vsak dan do sočloveka že s prijazno besedo, prijaznim pogledom, iskrenim nasmeškom.

V tednu od 13. do 17. 11. 2023 smo tako izvedli izobraževalno – ustvarjalne delavnice na temo: STOP SOVRAŽNEMU GOVORU – SPOŠTUJMO RAZLIKE MED NAMI. Otroci so skozi projekt spoznali, da je strpnost medsebojno spoštovanje, kjer spoštujemo drug drugega, kljub temu da smo si različni. Z likovnimi izdelki sodelujemo tudi na likovnem natečaju. Fotografijo razstavljenih izdelkov si lahko ogledate tukaj.

Koordinatorica projekta: Jesenja Kovačič