Naši učenci so v letošnjem šolskem letu sodelovali v projektu Varno na kolesu in v okviru le-tega bili izbrani za nagrado – OBISK POLICIJSKE ŠOLE TACEN. Projekt Varno na kolesu je namenjen učencem osnovnih šol, ki se pripravljajo na kolesarske izpite. Ob različnih nalogah jih spodbuja k osvajanju in utrjevanju prometnih pravil ter varni uporabi kolesa – trajnostnega prevoznega sredstva. V četrtek, 6. 6. 2024, smo se tako odpravili na učno ekskurzijo. Pri plačilu prevoza nam je prijazno pomagala Občina Benedikt. V Tacnu so nas lepo sprejeli, predstavili so nam delo policistov na motorju, forenzično delo, delo prometnikov, vodnikov službenih psov. Ogledali smo si tudi prostore policijske šole in na poligonu preizkusili spretnostno vožnjo s kolesom. Ob koncu nas je čakalo prijetno presenečenje. Vsak učenec je prejel torbico s praktičnimi nagradami.

Razredničarki:

Viktorija Kukovec-Potrč in Jožica Kovačič